hamide özcan Takipçi | 25 Takip
Kategorilerim

Çocuk

Hobi

İş Hayatı

Haber

Yaşam

Diğer İçeriklerim (1836)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim ()

Kız Çocuk Bolero Yapılışı

2009-12-26 22:32:00

 


kolay bolero yapılışı
70 ilmek 2 düz 2 ters olarak örgüye başlanır. 1 karış kadar ördükten sonra ilmekler yarıya indirilir. Bunun için 2 ilmek düz, 2 ilmek ters, 2 ilmek düz şeklinde örgü yapılır. Bu bölümde 1 düz,1 ters olrak örülür. 2 karış kadar ördükten sonra ( bu kısım sırt kısmını oluşturacak).ilmekleri tekrar 2 katına cıkaracağız. Aralardan arttırma yapacagız fakat dikkat edin arttırdığınız ilmekler delik oluşturmasın. İlmekleri alırken burarak alın. O zaman delik olmaz. Yine 2 düz,2ters olarak 1 karış örülecek ve ilmekler bitirilecek. 2 düz 2 ters ördüğümüz bölümler yanlardan dikilecek. Çok kolay bir model. Bittiğinde harika bir model cıkıyor. Bu ölcüler bu model içindir.Sİzin ölcüleriniz daha büyükse ilmek sayısını arttırabilirsiniz.

sevgili ziyaretcim modeli daha açıklayıcı anlatmamı istemiş ben de şeması yayınlıyorum daha iyi anlaması için..umarım yardımcı olabilirim..

Şemadada görüldüğü gibi model dikilmeden önce bu şekilde görünüyor iki yanlardan diktiğinizde bolero modelemiz son şeklini alıyor. BURADAKİ resimli modelide incelemenizi tavsiye ederim.. Kolay gelsin..

0
0
0
Related Posts with Thumbnails
Yorum Yaz