hamide özcan Takipçi | 25 Takip
Kategorilerim

Çocuk

Hobi

İş Hayatı

Haber

Yaşam

Diğer İçeriklerim (1836)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim ()

Anlatımlı Bayan Hırka Modeli

2010-10-20 23:24:00

BEDEN: Modeldeki beden (36, 38)

Malzemeler: 4,5 numara şiş,uygun ip.

ARKA 94 ilmekle başlanır.1 sıra ters,1 sıra düz 30,5 cm örülür,son örülen sıra ters olmalıdır.

bayan hırka modelleri,anlatımlı hırkalar

KOL ŞEKLİ

Sonraki düz sırada her iki kenardan 1 'er ilmek kesilir.Bu işlem 8 defa 78 ilmek kalıncaya kadar yapılır.Kol oyuntusu 25,5 cm olana kadar yine 1 sıra ters bir sıra düz örülmeye devam edilir.Son sıranın,baştan ve sondan 23. ilmeğine işaret konur (bu işaret ileriki aşamada bize yardımcı olacak).Arka parça bitirilir.

SAĞ PARÇA


47 ilmekle başlanır.1 sıra ters,1 sıra düz 30,5 cm olana kadar örülür.Son örülen sıra düz sıra olmalıdır.

KOL ŞEKLİ

Sonraki ters sıranın başlangıcında 1 ilmek kesilir.Sıra sonuna kadar örülür.Sonraki düz sırada sıra sonunda 2 ilmek kalana kadar örülür,1 ilmek kesilir.Bundan sonra her sıranın kol oyuntusu tarafından 1'er ilmek kesilir,bu işlem 6 defa 39 ilmek kala kadar yapılır.Sonra yine normal şekilde kol oyuntusu 25,5 cm olana kadar örülür.Son sıranın kol oyuntusu tarafından sayılarak 23.ilmeğe işaret konur.Sağ parça bitirilir.

SOL PARÇA


47 ilmekle başlanır.1 sıra düz 1 sıra ters 30,5 cm olana kadar örülür.Son örülen sıra ters sıra olmalıdır.

KOL ŞEKLİ

Sonraki düz sırada sıra başında 1 ilmek kesilir,sıra sonuna kadar örülür.Sonraki ters sırada sıra sonunda 2 ilmek kalana kadar örülür ve bu iki ilmek kesilir.Bundan sonra her sıranın kol oyuntusu tarafından 1'er ilmek kesilir,bu işlem 6 defa 39 ilmek kalana kadar yapılır.Sonra yine kol oyuntusu 25,5 cm olana kadar örülür.Son sıranın kol oyuntusu tarafından sayılarak 23.ilmeğe işaret konur.Sol parça bitirilir.

KOL


56 ilmekle başlanır.1 sıra ters,1 sıra düz örülürken her 5.sırada her iki kenardan 1'er ilmek arttırılır,bu işlem 18 defa, 92 ilmek olana kadar yapılır.Parça boyu 40,5 cm olana kadar örülür (istenilirse kol ölçüsü istenildiği kadar uzun veya kısa yapılabilir.) Kol bitirilir.

BİTİRME

Yorgan iğnesine,ceketin örüldüğü yünden ip geçirilir.Omuz ,kol tarafından başlanarak,işaretlenen ilmeğe kadar dikilir.İşaretlenen ilmeğe gelindiğinde geri dönülür.Yani kalan 16 ilmek dikilmeden açık bırakılır (bknz.modelin yaka kısmı).Kol,bedenin kol oyuntusuna takılır,daha sonra kolların kenarı ve bedenin yan kısımları dikilir.

KEMER

9 ilmekle başlanır.Haroşa örülerek (bütün sıralar düz örülecek) 142 cm olunca bitirilir.

0
0
0
Related Posts with Thumbnails
Yorum Yaz